Νέα,26 Μαΐου, 2016,

Το Πανεπιστήμιο Middlesex στα THE World University Rankings

Για πρώτη φορά το Πανεπιστήμιο του Middlesex συμπεριλήφθηκε στη διεθνούς κύρους ταξινόμηση του περιοδικού Times Higher Education (THE World University Rankings)!

Η διεθνής λίστα τοποθέτησε το πανεπιστήμιο στην ομάδα με τα 601-800 καλύτερα πανεπιστήμια στον κόσμο. Η ένταξη του στη λίστα είναι μια ευπρόσδεκτη προσθήκη στις συνεχιζόμενες επιτυχίες του πανεπιστημίου.

78 ιδρύματα του Ηνωμένου Βασιλείου βρίσκονται στη λίστα του THE για το 2016, με το πανεπιστήμιο του Middlesex να βρίσκεται στη 63η θέση ανάμεσα στα κορυφαία Αγγλικά πανεπιστήμια των φετινών κατατάξεων.

Νωρίτερα φέτος το ίδιο περιοδικό είχε κατατάξει το Πανεπιστήμιο Middlesex ανάμεσα στα 150 καλύτερα νέα Πανεπιστήμια του κόσμου.

To Intercollege Λεμεσού  συνεργάζεται με το Πανεπιστήμιο Middlesex και προσφέρει δύο προγράμματα σπουδών που απολήγουν στην απόκτηση  πτυχίων του Πανεπιστημίου.

Πηγή: www.studycyprus.eu, www.mdx.ac.uk